Association for Coaching in Turkey

Association for Coaching® (AC), en iyi koçluk uygulamalarını yaygınlaştırmaya ve koçluk bilincini ve standartlarını dünya çapında arttırmaya kendini adamış, bağımsız, kar amacı gütmeyen, profesyonel bir kurumdur.

AC’nin amacı; koçluğun mükemmelleşmesine ilham vermek ve önderlik etmek, koçluk mesleğini geliştirmek ve sırasıyla bireylerde, kurumlarda ve toplumda uzun soluklu bir fark yaratmaktır.

Bu amaçlar ile 50’den fazla ülkede yer alan AC, Türkiye’de varlığını genişletmek ve amaçlarına Türkçe konuşan koçlar ile de ulaşmak istemektedir.

Türkiye’deki AC üyeleri, AC Global’in değerlerini ve vizyonunu gerçekleştirmek üzere yan yana gelen koçlardan oluşmuştur. Koçluğu uluslararası standartta ve yerel kültürümüze uygun gerçekleştirmek adına aşağıdaki hedefleri benimsemişlerdir.

 • Türkiye’de AC Etkili Olsun :
  • Coğrafi açıdan tüm Türkiye’ye hitap etsin,
  • Uluslararası/ulusal areneda muhattap kabul edilsin,
  • Koçluğu destekleyen lider kurum olsun,
  • Yaptığı işler ile koçluk gündemini belirlesin.
 • Türkiye’de AC Bilimsel Olsun:

Bilimsel bilgiyi üretme ve paylaşmada, değer yaratan merkez üs olsun. Bu yaklaşımı ile insanlara ilham versin.

 • Türkiye’de AC Akreditasyon Süreçlerini Desteklesin:

Standartlaşmayı sağlayarak güvenilir ve kredisi yüksek bir kurum olsun. Koçlar, koçluk hizmeti alanlar ve kurumlar AC üzerinden birbirini arasın ve onaylasın.

Koçlukla ilgileniyor, koç olmak istiyor, koçluk yapıyor, koçluk eğitimi veriyor veya kurumunuzda koçluk uygulamaları yapıyorsanız sizileri de AC Global ve AC Türkiye’nin ortak hedefleri içinde yer almaya, maddi ve manevi koçluğu desteklemeye davet ediyoruz. 

AC'nin üyelik çeşitleriyle ilgili bilgi almak isterseniz Üyelik'e tıklayınız.

AC'nin akreditasyon çeşitleriyle ilgili bilgi almak isterseniz Akreditasyon'a tıklayınız.