Koçlar için Storytelling
Tell a Friend About This EventTell a Friend
Koçlar için Storytelling

26/09/2019 to 03/10/2019
When: 26 Eylül- 3 Ekim 2019
19:30- 21:00 (IST)
Where: Online Webinar
Turkey
Presenter: Günay Özarın, AC Akredite Koç Süpervizörü, PCC, Türkiye AC Yetenek ve Etkileşim Başkanı
Contact: Simla Altunbay


Online registration is closed.
« Go to Upcoming Event List  


Ne zaman  26 Eylül 2019 & 3 Ekim 2019 – 19:30 – 21:00 IST
Nerede  ONLINE WEBINAR
Konuşmacı

Günay Özarın, AC Akredite Koç Süpervizörü, PCC, Türkiye AC Yetenek ve Etkileşim Başkanı  

Format 90 dakika interaktif canlı webinar (Webinar doküman ve kaynakları sadece AC üyeleri ile paylaşılacaktır.)
Tarih & Saat 26 Eylül, 3 Ekim 2019 –19:30 – 21:00 IST
Fiyat:

AC üyeleri için: £25

Üye olmayanlar için: £35


Hala AC üyesi değil misiniz? Sizi Öğrenci Üyeliği’ne (student membership) davet ediyoruz. Üyelik bedeli olarak sadece 20 pound ödeyerek, gerçekleştireceğimiz diğer Webinar ve AC etkinliklerine ücretsiz veya özel üye indirimi ile katılma şansınız olacak. Üyelik işlemleri için tıklayın


İçerik

Koçluğunuzu yeni bir bakış açısı ve araçla zenginleştirmek ister misiniz? Hikayelerin etkili bir koç olmanıza destek olacak gücünü Association for Coaching’in “Koçlar İçin Storytelling” Webinar’ına katılarak keşfetmeye davetlisiniz.

 

Hikâye anlatımı, ikna etmenin en etkili yoludur. Hikâyeler artık karşımıza reklamlarda, binlerce kişinin seyrettiği TED sunumlarında ve daha pek çok alanda sık sık çıkıyor. Hikâyeler anlatılmaya başlandığında, gördüğümüz, duyduğumuz, hissettiğimiz ve bildiğimiz her şey gerçek olmaya başlar. İşte bu gerçeklik; insanların değişimi ve onların değişimiyle başlayacak daha büyük değişimler için ilham kaynağı olur. 

 

Bu webinar iyi bir hikayenin katmanlarınıı, hikaye anlatımının önemini ve başarılı birkoçluk uygulaması için hikaye anlatımını nasıl kullanabileceğinizi görmenizi sağlayacak.

 

“ ‘Anlatı imgeleme’ yani ‘hikaye’ düşüncenin temel aracıdır. Rasyonellik buna bağlıdır. Hikaye, geleceğe bakmak ya da tahmin etmek, planlamak ve açıklamak için bizim temel aracımızdır. ” Mark Turner, The Literary Mind, professor of Cognitive Science, Case Western Univ.

 

Bu Webinar’da:

 

 • İnsan beyninin hikaye ile nasıl çalıştığını keşfedecek,
 • Hikayenin DNA’sını oluşturan temel öğeleri anlayacak,
 • Kendi kişisel hikâyelerinizi iletişim aracı olarak nasıl kullanabileceğinizi fark edecek,
 • Koçlukta hikâyelerin etkisini keşfedecek,
 • Hikaye kütüphanesi oluşturmanın pratik yollarını öğreneceksiniz.

 

Webinar’a kimler katılmalı?

 • Tüm koçlar
 • Eğitimciler
 • İletişimciler
 • Hikayelerin gücünü keşfetmek isteyenler

 

 


Hazırlık & Kaynaklar:

Webinar’a gelirken düşüncelerinizi yansıtmaya, deneyim ve sorularınızı paylaşmaya hazır olun.

 


KONUŞMACI ÖZGEÇMİŞİ

Gökçe Pınar

Günay, koç, mentor, süpervizör, öğretmen ve hikaye anlatıcısıdır. Aynı zamanda, AC ve ICF’ten koçluk ve süpervizör akreditasyonlarını almıştır. Farklı kültürlerde ve eğitim sistemlerinde çalışma tecrübesi edinmiş bir eğitmen olarak koçluktaki çalışma alanı; okul yöneticilerine, öğretmenlere, ebeveynlere ve öğrencilere başarıya giden yolda kendi anlamlarını yaratacakları hikayelerinde eşlik etmektir. Yeni koçlar yetiştiren ve onların akreditasyon almalarına destek olan bir koç eğitmenidir. Uluslararası onaylı “Eğitimde Koçluk” programının yaratıcısıdır. Üniversitede ders vermenin yanısıra “Hayalleriyle Öğrenen Çocuk” kitabının yazarıdır.GÖZ Koçluk ve Danışmanlık firmasının kurucusudur. Hikaye anlatıcılığı ve koçluk yardımı ile kurumlarda istenen kültür değişimini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Yetenek ve Etkileşim Başkanı olarak Türkiye AC Takımının bir üyesidir. Yetenekleri ile sosyal sorumluluk projelerine destek olmaktadır. Yakında AC grup süpervizyon aramalarında ev sahipliği yapacak ve AC akreditasyon değerlendiricisi olacaktır.

 

 


 


Fiyat ve özel tekliflerimiz:

Fiyat

AC üyeleri için: £25
Üye olmayanlar için: £35

Hala AC üyesi değil misiniz? Sizi Öğrenci Üyeliği’ne (student membership) davet ediyoruz. Üyelik bedeli olarak sadece 20 pound ödeyerek, gerçekleştireceğimiz diğer Webinar ve AC etkinliklerine ücretsiz veya özel üye indirimi ile katılma şansınız olacak. Üyelik işlemleri için tıklayın

Bu etkinliğe kayıt olarak: 

 • 90 dakikalık 2 interaktif ve canlı koçluk webinarına;
 • Webinar doküman ve kaynaklarına (sadece AC üyeleri ile paylaşılacaktır);
 • Benzer hedef ve soruları paylaşan koçlarla bir araya geleceğiniz dijital koçluk network’üne
  ulaşma şansınız olacak.

Sorularınız için AC Türkiye Koordinatörü Simla Altunbay’a turkeycoordinator@associationforcoaching.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Website Sponsors